Po pondělku přijde ochlazení

Neděle bude většinou slunečná, v pondělí a v úterý nás bude ovlivňovat zvlněná studená fronta a za ní přijde ochlazení.

Po pondělku přijde ochlazení

Dnes bude většinou jasno až polojasno, jen na východě území může být přechodně i oblačno, ale beze srážek. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 26/30 °C. Vítr povane většinou slabý proměnlivý do 5 m/s. 

Podnělí již bude ve znamení postupné změny počasí. Zpočátku bude jasno až polojasno, postupně bude od jihozápadu oblačnosti přibývat a především ve východní polovině území se později odpoledne a navečer vyskytnou místy přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 26/30 °C, na jihovýchodě až 32 °C. Vítr povane mírný západní až jihozápadní 3/7 m/s, v bouřkách může přechodně zesílit. 

Úterý přinese oblačnou až polojasno oblohu s ojedinělou možností přeháňky. Ve východní polovině území bude převážně oblačno až zataženo a na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Teploty přes den vystoupí na 23/27 °C, ve východní polovině při dešti jen okolo 20 °C. Vítr povane mírný severní až severozápadní 3/7 m/s. 

V dalších dnech se k nám bude dostávat chladnější a vlhčí vzduch od severozápadu, spokojit se tak musíme s místními přeháňkami, ojediněle i bouřkami. Nejvyšší denní teploty se do pátku budou pohybovat mezi 19/24 °C. A vítr povane většinou mírný severozápadní.  

Autor: redakce, dt, meteocentrum.cz