Léto bude pokračovat; extrémní vedra se ale zatím nevrátí

Denní teploty budou v příštích dnech maximálně kolem 30 °C

Léto bude pokračovat; extrémní vedra se ale zatím nevrátí

Pondělní přechod studené fronty přinesl do Česka významné ochlazení a silné bouřky, čímž se k nám dostal také výrazně chladnější vzduch. V úterý už se po přechodu fronty objeví slunečné počasí, ale teploty vystoupí maximálně na 21/25 °C, což je výrazné ochlazení proti víkendu. Ale toto snížení teplot bude krátkodobé, již od středy se nám už zase vrátí čistě letní teploty. 

Od středy do pátku počítáme s tím, že bude převážně slunečně a postupně se oteplí, ve středu maxima vidíme na 24/28 °C, ve čtvrtek a pátek pak už 26/30 °C. Výskyt přeháněk i bouřek je možný, avšak bude jich hodně málo a čekáme je pouze lokální. Trochu více srážek malují modely na víkendové dny, hlavně sobotu. Během té by měla být spíše velká oblačnost, občasný déšť a kvůli tomu už denní teploty zastaví jen okolo 25 °C. Podobné teploty očekáváme pak i v neděli, srážky by měly být zase spíše přeháňkové. Neděle vypadá lepší než sobota, nicméně na koupaliště a bazény už to tak příhodné počasí nebude.  

Celkově tedy bude pokračovat takové umírněné letní počasí. Extrémní vedra by se k nám zatím neměla vrátit, i tak budou ovšem teploty spíše lehce nad průměrem pro toto období. V podobném duchu zatím vidíme i úplný závěr června, tedy poslední předprázdninový týden. Maxima nad 25 °C ale ne nad 30 °C se jeví jako nejpravděpodobnější. Samozřejmě je předpověď ještě trochu nejistá, modely zatím jen naznačují. 

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz