Srážek bude během středy ubývat, o víkendu dorazí ochlazení

S letními teplotami v nejbližších dnech příliš počítat nemůžeme

Srážek bude během středy ubývat, o víkendu dorazí ochlazení

Po poměrně deštivém úterý bude i středeční ráno na většině území deštivé. Během dne ale bude srážek ubývat a navečer už bychom se místy mohli dočkat i polojasné oblohy. Denní teploty už zůstanou docela nízko, čekáme je mezi 16/20 °C, během deště může být i chladněji.

Následující den, čtvrtek, už přinese jen ojedinělé přeháňky, na obloze bude většinou oblačno nebo polojasno. Teploty se zvýší na 18/23 °C, vyšší teploty čekáme spíš na jihovýchodě, nižší na severozápadě. 

Teploty do 24 °C vydrží na jihu Moravy i v pátek, jinak už se bude v souvislosti se studenou frontou ochlazovat, maxima čekáme 17/21 °C, ale navečer může být i chladněji. Kromě poklesu teplot přinese fronta i pásmo deště; srážky by nicméně měly být podstatně slabší než v úterý a ve středu.

Za frontou k nám pronikne chladný vzduch, ve kterém denní maxima o víkendu a v pondělí zůstanou jen kolem 15 °C, o trochu vyšší teploty předpokládáme na jihu Moravy. Na řadě míst se v těchto dnech objeví přeháňky, ale na přesnější předpovědi jejich množství se zatím modely úplně neshodují. 

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz