Další déšť přijde v úterý a ve středu

Teploty budou v příštím týdnu umírněné

Další déšť přijde v úterý a ve středu

Studená fronta, která přešla v pátek večer přes Česko, sice přinesla silný vítr a následné ochlazení, ale srážek v bouřkách nebylo nijak mnoho. Krajina by potřebovala další vodu, ale aspoň si nyní oddechla od vyšších teplot. V příštím týdnu se dočkáme relativně průměrného počasí a naštěstí i trochu zaprší. Nečekáme už tak vysoké teploty jako v pátek, ani tak silné bouřky.

V pondělí by se teploty v krátkodobém obnovení teplého proudění mohly lehce zvednout na 20/24 °C, už během dne budeme vidět přibývání další frontální oblačnosti. V noci na úterý dorazí havně do západní poloviny republiky i déšť, patrně v podobě doznívajících bouřek z Německa. Následovat pak budou dva deštivější dny - úterý i středa by měly přinést velkou oblačnost a občasné srážky, přes den půjde i o bouřky. Denní teploty se odhadují trochu obtížněji, bude záležet na tom, zda vykoukne slunce. Pokud ano, což je pravděpodobné, tak by měly jít nad 20 °C. Modely dávají možnost i teploty do 24 °C, pak by byly bouřky o to silnější.

Vývoje od čtvrtka do konce příštího týdne je zatím trochu nejistý, očekáváme spíše proměnlivou oblačnost a už jen malou pravděpodobnost srážek (pokud by byly, ta ve formě přeháněk). Teploty by se měly spíš snížit, maxima tak očekáváme zhruba okolo 20 °C. Momentálně dávají modely na příští víkend maxima spíše pod 20 °C. Nedočkáme se tedy zatím návratu letních dní a naopak spíše vidíme chladnější konec května.

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz