Následující dny přinesou bouřky a ochlazení

Dnes a v pondělí ještě vydrží teplé počasí s většinou letními teplotami. V úterý dojde k ochlazení a přibyde srážek.

Následující dny přinesou bouřky a ochlazení

Dnes bude krásně. Čekáme na obloze jasno až polojasno. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 22/26 °C. Vítr bude foukat jen slabý proměnlivý nebo severovýchodní většinou na Moravě. V takovém počasí je ideální vyrazit někam na výlet. Ovšem, pokud máte namířeno například do Krkonoš, tak zde se na hřebenech vyskytují ještě zbytky sněhové pokrývky a je třeba tomu přizpůsobit obuv. 

Pondělní den začne jasnou až polojasnou oblohou. Odpoledne začne v Čechách od západu přibývat oblačnosti na oblačno a večer se právě v Čechách mohou vyskytnout místy přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 24/28 °C, ale na severovýchodě území bude chladněji. Zde se teploty budou pohybovat okolo 23 °C. Vítr povane slabý proměnlivý, večer v Čechách i mírný západní a v bouřkách může přechodně zesílit. 

V úterý se už průběh počasí výrazněji promění. Na obloze čekáme většinou oblačno až zataženo a místy s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle se může vyskytnout i bouřka. Nejvyšší denní teploty se v úterý dostanou na 18/22 °C, na severovýchodě bude chladněji, zde čekáme teploty pouze okolo 16 °C. Vítr povane mírný severní až severozápadní, přes den místy i čerstvý. K večeru bude vítr slábnout. 

Středa přinese jasnou až polojasno oblohu, na jihozápadě může být přechodně až oblačno s ojedinělou možností přeháňky. Nejvyšší denní teploty se dostanou na 19/23 °C, ale na severovýchodě bude chladněji, zde čekáme teploty jen okolo 16 °C. Vítr povane mírný severovýchodní, postupně bude slábnout a měnit se na východní až jihovýchodní. 

Autor: redakce, dt, meteocentrum.cz