Nejbližší dny přinesou větší teplotní rozdíly v rámci ČR

Na východě bude výrazně chladněji než na západě

Nejbližší dny přinesou větší teplotní rozdíly v rámci ČR

V pátek se do střední Evropy propadl od severu studený vzduch, ale hned ho od západu začala vytlačovat zase teplá vzduchováhmota. V noci z pátka na sobotu začal vznikat výraznější teplotní rozdíl mezi západem a východem Česka. V sobotu ráno už se teploty v západní polovině Čech v nížinách dostaly až na +4 °C, zatímco na Ostravsku se ve studeném vzduchu držely pod -2 °C A tím začal stav, který potrvá až do pondělí.

V sobotu se denní teploty v západní polovině Čech vyšplhají na max. 4 °C, na východě republiky zůstanou celodenní mrazy (zbytek Česka tedy něco mezi). Během dne by se už neměly moc objevovat srážky (na západě déšť, na východě sníh), přechodně se může vyjasnit, někde ale zůstane zataženo. Neděle by měla být v Čechách ještě o něco teplejší, když očekáváme až 5 °C, na východě na Ostravsku by se měly ale celodenní mrazy udržet. V neděli čekáme převážně zataženo, ale srážky budou jen ojedinělé.

I začátek týdne se ponese v duchu výrazného teplotního rozdílu, takže v západní polovině Čech se můžeme dočkat až +6 °C, na Ostravsku by měly zůstat maxima jen kolem nuly. Stále se spíše velkou oblačostí, ale jen výjimečnou možností srážek. Pravděpodobně od úterý by se měly teploty v naší zemi přibližně srovnat. Teplejší vzduch se od západu rozšíří i do zbytku republiky a maximální teploty by se tak po zbytek příštího týdne měly držet až kolem +5 °C v denních hodinách. Do konce ledna se tedy třeskutých mrazů bát nemusíme.  

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz