Druhá polovina týdne bude spíše teplejší s minimem srážek

Ve druhé polovině týdne nás bude povětšinou ovlivňovat oblast vyššího tlaku vzduchu, která zajistí minimum srážek a příliv relativně teplejšího vzduchu.

Druhá polovina týdne bude spíše teplejší s minimem srážek

Během čtvrtku k nám začne od západu proudit relativně teplejší vzduch z Atlantiku, a to po přední straně mohutné tlakové výše se středem nad západní Evropou. Zítra tak čekáme zpočázku většinou oblačno až zataženo, místy se také může vytvářet nízká inverzní oblačnost. Od západu bude během dne oblačnosti ubývat. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C, ovšem především v severozápadních Čechách mohou teploty vystoupit až k 7 °C. Tam, kde se nízká oblačnost udrží po většinu dne budou teploty okolo 1 °C. 

Pátek a víkend pak nepřinesou žádnou výraznější změnu v průběhu počasí. Po přední straně tlakové výše budou především přes Skandinávii postupovat jednotlivé frontální systémy, které svým okrajem zasáhnou také Česko. Bude většinou oblačno a místy, především na horách na severu, se budou objevovat přeháňky, od středních poloh sněhové. Nejvyšší denní teploty budou v rozmezí 3 až 7 °C. 

Autor: dt, meteocentrum.cz