Teploty kolem nuly až do konce týdne, ve čtvrtek další sněžení

Se zimními projevy počasí se budeme setkávat i v dalších dnech

Teploty kolem nuly až do konce týdne, ve čtvrtek další sněžení

Už od pátku 26. listopadu převládá na našem území spíš zimní ráz počasí. Ten bude pokračovat i v následujících dnech. V úterý a ve středu bude poměrně hodně oblačnosti, většinou oblačno až zataženo, ale hlavně ve středu se na východě území může ukázat i slunce a polojasná obloha. Srážek moc nebude, trochu četnější je čekáme v úterý v Čechách a v Beskydech. Půjde většinou o sněžení, ale hlavně na jihozápadě se nedají vyloučit i mrznoucí či smíšené srážky. Odpolední teploty dosáhnou -2/3 °C.

Najvíce nového sněhu přinese v tomto týdnu čtvrtek. Sněžit by mělo na většině území, na krajním východě může padat i déšt se sněhem. Modely se shodují na postupném ubývání srážek během dne, ale neshodují se zatím na množství srážek a tedy i nového sněhu. Hlavně na Moravě by mohlo místy napadnout 5 cm, možná až 10 cm nového sněhu. Odpolední teploty čekáme v rozsahu -2/2 °C.

V pátek a o víkendu bude počasí klidnější, sněžení bude spíš lokální. Denní teploty zůstanou kolem nuly nebo slabě nad ní, noční slabě pod nulou. V příštím týdnu se k nám zřejmě dostane teplejší vzduch, ale pravděpodobně minimálně zpočátku zůstane inverze a s ní i nižší teploty v nížinách a ve středních polohách. 

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz