O víkendu občasné srážky, kde bude pršet a kde sněžit?

Hlavně v sobotu čekáme regionální rozdíly v typu srážek.

O víkendu občasné srážky, kde bude pršet a kde sněžit?

Počasí nad Českem bude o víkendu ovlivňovat tlaková níže, která bude postupovat ze západní Evropy k východu. Po celkem slunečném pátku se tak vrací počasí s velkou oblačností a občasnými srážkami. 

V sobotu na většině území ukáže občasné sněžení, od jihozápadu ale budou srážky na velké části Čech přecházet v déšť, ten se později může objevit i na jihozápadě Moravy (Znojemsko). Na většině území Moravy, Slezska a na severu a severovýchodě Čech by měly zůstat srážky většinou sněhové. Mezi oblastí se sněžením a s deštěm hrozí i mrznoucí srážky, před kterými varuje výstraha. Maximální teploty dosáhnou -1/3 °C, ale  na jihozápadě se postupně (spíš večer) oteplí až na 6 °C. 

V neděli bude srážek celkově méně, ale jejich těžiště se přesune na Moravu a do Slezska. Hranice sněžení by měla být přibližně 400 m, o trochu výše na jihu Moravy a o něco níže na zbytku území. Večer by se sníh mohl vrátit i do nížin. Denní teploty se přechodně zvýší na 1/5 °C. 

Na začátku týdne k nám kolem zmiňované tlakové níže pronikne chladnější vzduch a od pondělí přibližně do čtvrtka budou denní teploty většinou kolem nuly nebo těsně nad ní, zpočátku může být na jihu Moravy až 4 °C. Místy se vyskytne sněžení, případně déšť se sněhem. Na množství srážek se ale modely zatím úplně neshodují, budeme jej upřesňovat v dalších dnech. 

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz