Nejbližší dny kolem 5 °C, od pátku sněžení i v nížinách?

Koncem týdne se dále ochladí.

Nejbližší dny kolem 5 °C, od pátku sněžení i v nížinách?

Úterý, středa a čtvrtek přinesou poměrně typické listopadové počasí. Často bude oblačno až zataženo, ale místy se dočkáme i polojasné oblohy. V úterý ráno to může být kdekoliv, později už asi jen na jihu. Ve středu je šance na polojasno hlavně na jihu území, ale večer se oblaky mohou protrhávat i jinde. Poslední den z této trojice, čtvrtek, přinese polojasno spíš ojediněle, možná četněji na jihozápad Čech. Odpolední teploty budou v těchto dnech od 2 °C do 6 °C, ve středu asi o jeden stupeň vyšší.

Změna dorazí s páteční studenou frontou. V chladném vzduchu se sníží hranice sněžení, pravděpodobně přechodně i do nížin. Situace je ale stále poměrně nejistá, fronta se zřejmě bude vlnit a poloha srážek i teplotního rozhraní se ještě může měnit. Aktuálně to vypadá na častější sněžení ve východní polovině území s tím, že na východě Moravy a Slezska by padal zpočátku spíš déšť. Na západě bude sice chladný vzduch, ale srážek pravděpodobně méně. Denní teploty čekáme od 0 °C do 4 °C.

Podobný ráz počasí čekáme i o víkendu a na začátku nového týdne. Bude hodně oblačnosti s občasnými srážkami. Většinou budou pravděpodobně sněhové, ale v nížinách a na východě území (nad kterým bude o víkendu o něco teplejší vzduch) může i pršet. Denní teploty zůstanou na 0/5 °C. Počátkem prosince se pravděpodobně slabě oteplí a hranice sněžení se o něco zvýší, ale detaily budeme ještě upřesňovat.
Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK