Nedělní ráno bylo často mrazivé, na Šumavě až -11 °C

Mrzlo ale i ve větších městech

Nedělní ráno bylo často mrazivé, na Šumavě až -11 °C

V sobotu večer a v noci na neděli nastaly na většině území velmi příhodné podmínky pro citelný pokles teploty vzduchu. V chladném vzduchu se protrhávala oblačnost a zeslábl i vítr, což je ta správná kombinace na to, aby během noci teplota výrazně klesla.

Už sobotní maximální teploty nebyly příliš vysoké, většinou kolem 10 °C. Z této úrovně začaly později odpoledne klesat a do rána se na většině území dostaly pod bod mrazu. Nejsilnější mráz hlásily šumavské mrazové kotliny, na stanicích Kvilda-Perla a Rokytská slať se teplota podívala až na -11 °C. Kolem devíti stupňů pod nulou bylo i na několika dalších místech na Šumavě, v Novohradských horách a v Krušných horách.

Studené ráno bylo i nižších polohách, třeba plzeňské stanice hlásily ráno tři až čtyři stupně pod nulou. Slabý mráz byl i v Brně a v okrajových částech Prahy. V Klementinu se ale pokles teploty zastavil na +2 °C a k historickému rekordu tak chybělo asi šest stupňů. Zajímavé je, že i na některých místech jižní Moravy klesla teplota na -3/-4 °C. Tepleji zůstalo kvůli oblačnosti na některých místech na severovýchodě, například v Jablunkově bylo ráno až 5 °C.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK