Do konce měsíce nejspíš ani nekápne

Teploty v příštím týdnu okolo 15 °C

Do konce měsíce nejspíš ani nekápne
Vlastně od začátku září se potýkáme s poměrně suchým počasím, srážek je málo a do konce října se na tom nic nezmění, naopak. Vypadá to, že na většině území se už vůbec žádný déšť neobjeví, jak se shoduje většina modelů. Jediná možnost deště je ještě teď v noci z pátka na sobotu, ale to jen na části územím, během soboty nejsou vyloučeny lokální přeháňky na horách, mohou být i sněhové. Ale v příštím týdnu to zatím nevypadá na žádné srážky.

Z teplotního hlediska nám nyní pronikl na naše území studený vzduch, který se naplno projeví právě o nadcházejícím víkendu. Maxima v sobou i v neděli zůstanou jen okolo 10 °C. Na druhou stranu, zeména neděle by přitom měla být velmi slunečná (sobota přinese proměnlivější oblačnost, ale také občas sluníčko uvidíme). Ranní minima by pak v neděli ráno měla být dost nízká, jen kolem bodu mrazu. 

Příští týden očekáváme o něco vyšší teploty, ty by se měly ustálit v denních maximech mezi 10 a 15 °C. Nepůjde tedy už o žádné výrazné oteplení, ostatně na konci října se teploty výrazněji nad 15 °C dostávají už jen zřídka. S oblačností to bude proměnlivé, občas s objeví slunečno občas i zataženo a mpže dojít i ke vzniku nízké oblačnosti. Díky absenci srážek ale bude počasí relativně příjemné na tuto roční dobu.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK