Ve středu v Čechách až 23 °C, od čtvrtka výrazné ochlazování

V polovině týdne k nám přechodně pronikne velmi teplý vzduch

Ve středu v Čechách až 23 °C, od čtvrtka výrazné ochlazování

Tlaková výše, která aktuálně leží nad Českem bude v nejbližších dnech ustupovat dál k východu a po jejím západním okraji k nám bude zesilovat příliv neobvykle teplého vzduchu od jihozápadu. Ten se v úterý v nižších polohách ještě moc neprojeví, denní maxima dosáhnou podobné úrovně jako v pondělí, nejčastěji 12/16 °C. Obloha bude v Čechách většinou oblačná až zatažená, na Moravě spíš polojasná.

Nejteplejším dnem týdne bude středa, s maximy v Čechách 19/23 °C. Nejtepleji bude zřejmě ve středních a jižních Čechách, hlavně na jihu se nedá vyloučit lokálně až 24 °C. Pokud současná předpověď vyjde, bude pravděpodobně překonán i historický rekord z pražského Klementina, který pro 20. říjen činí 19,7 °C z roku 1949. Na Moravě a ve Slezsku bude o něco chladněji, nejčastěji kolem 18 °C a zpočátku dne zde může být i více oblačnosti. Jinak by mělo převládat slunečné počasí,  až večer se na severozápadě mohou objevit první přeháňky.

Skoro letní teploty nevydrží dlouho, už ve čtvrtek se na celém území ochladí na 12/16 °C. K tomu se na většině území přidá občasný déšť, přibude oblačnosti a pocitově zdůrazní ochlazení mírný až čerstvý jihozápadní vítr. Teploty budou klesat i v dalších dnech a v sobotu už očekáváme jen 6/10 °C s přeháňkami, které na horách budou opět sněhové. V neděli už pravděpodobně srážek ubude, ale teploty se příliš nezvýší. K mírnému oteplení by mohlo dojít v dalším týdnu, ale konkrétní teploty jsou zatím nejisté.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK