Chladné počasí zasáhne velkou část Evropy včetně Česka

Na počátku příštího týdne čekáme i u nás odpolední teploty jen kolem 14 °C

Chladné počasí zasáhne velkou část Evropy včetně Česka

Řadu evropských zemí čeká v nejbližších dnech příchod podprůměrných teplot. Chladný vzduch se do Evropy dostane kolem tlakové výše, která se v současné době nachází nad Skandinávií a severozápadním Ruskem. Na začátku týdne se výběžek této tlakové výše dostane i do střední a východní Evropy a s ním i zmiňovaný chladnější vzduch.

Nízké odpolední teploty se tak očekávají například v Helsinkách, kde bude jen kolem kolem 9 °C, což je i na místní poměry celkem chladno. Velmi studené počasí čeká ukrajinský Kijev, kde by při občasném dešti mělo být též kolem 9 °C.

U nás takto nízké teploty nečekáme, ale i tak už musíme počítat s podstatně nižšími teplotami než na jaké jsme si zvykli v první polovině září. Nejchladněji by mělo být od pondělí do středy, kdy se maxima zastaví na 12/16 °C. Noční teploty budou záviset na tom, jestli se protrhá oblačnost - pokud ano tak mohou kleset i pod 5 °C, při zatažené obloze bude tepleji.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;yr.no

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK