Podzim se definitivně ujímá vlády

V příštích dnech už teploty nebudou překračovat ani 20 °C.

Podzim se definitivně ujímá vlády

Ještě ve čtvtek se na Moravě teploty vzduchu dostávaly nad 25 °C, ale to je asi poslední záchvěv letošního léta. Září už je ve své druhé polovině a to nám připomene aktuálně přecházející studená fronta. Vlastně už páteční teploty by vůbec neměly překročit 20 °C, do toho se budou při proměnlivé oblačnosti lokálně objevovat přeháňky. Trochu se také rozfouká západní vítr, který ještě mírně sníží pocitivou teplotu.

Předpověď teplot na příští dny se mírně snížila ve srovnání s tím, co jsme čekali na začátku týdne. To jsme ještě s překročením dvacítky spíš počítali, ale nyní to tak nevypadá, resp. další vlna ochlazení se projeví v neděli a na začátku dalšíhio týdne. V sobotu teploty vystoupí na 16/20 °C a v dalších dnech teploty budou dál klesat a maxima vystoupí v úterý už jen na 13/17 °C. Zvlášť chladno bude na severovýchodě republiky. Vývoj ve druhé polovině příštího týdne je nyní zatím dost nejistý, dál už by ale teploty klesat spíše neměly. 

Je vidět, že podzim je naplno tady. Na teploty přes 25 °C už nejspíš pro letošek můžeme zapomenout, i když na konci září se v některých letech ještě objevují (dokonce i na počátku října). Ale to už by byla jen nějaká krátká epizoda, jeden nebo dva výjimečně teplé dny. Celkově se proudění v Evropě už začalo nastavovat do podzimní podoby.

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK