Příští dny už beze srážek a s teplotami příjemnými

Maxima kolem 25 °C, vzrostou pak o víkendu

Příští dny už beze srážek a s teplotami příjemnými
Léto je teď kalendářně vlastně na svém úplném vrcholu. Je tak akorát teplé, úmorná vedra nás až tak moc netrápí, horkých dní bylo tak akorát, jak to k létu patří. A v tomto duchu bude zatím i dále pokračovat. Ve srovnání s poněkud divočejšími minulými dny se navíc nyní počasí velmi uklidní, zmizí četné bouřky a proměnlivost v počasí i teplotách. 

A tak jde shrnout, že vlastně od pondělí do pátku bude počasí v Česku velice podobné. S tím, že možnost srážek se zdá jen hned v pondělí, ale pouze ve formě lokálních přeháněk v odpoledních hodinách. Teploty by se od pondělí do čtvrtka měly pohybovat v denních maximech okolo 25 °C, o něco tepleji bude na Moravě než v Čechách. V pátek už by teploty měly odskočit už trochu výše a maxima vystoupají k 28 °C, při stále slunečném dnu. Bude to příznak zase se blížícího teplejšího vzduchu.
 
O víkendu by měl teplý vzduch gradovat a teploty se vyšplhají k tropické třicítce, zatím se nezdá, že by mělo jít o extrémní vedra dosahující třeba k 35 °C. Vidíme teploty nanejvýše do 32 °C. V neděli by se pak od západu mohly objevit opět silné bouřky, které by se následně přenesly i do dalších dní na začátku dalšího týdne. Načasování bouřek i jejich přesné rozložení a sílu bychom v příštích dnech upřesnili, přece jen je to až skoro za týden a situace se může změnit. Je taky nejasné, jak moc se následně ochladí. 

Momentálně je jisté, že nejbližší dny budou převážně slunečné a teplotně příjemně letní.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK