Z víkendu lepší neděle

Dosavadní proměnlivé počasí skončí po sobotě.

Z víkendu lepší neděle

V sobotu čekáme zpočátku jasnou oblohu, během dne však bude rychle přibývat oblačnost. Odpoledne již bude převládat oblačná až zatažená obloha. K tomu se po poledni začnou vytvářet lokální přeháňky a bouřky. Největší pravděpodobnost deště je na severu a východě území, na jihozápadě bude srážek minimum. Nejvyšší teploty se budou pohybovat kolem 25°C, v místech s deštěm však méně.

Neděle již ukončí dosavadní proměnlivý charakter počasí - srážky se objeví jen ojediněle na severních horách, jinak se obejdeme bez deště. Oblačnost se bude postupně od jihozápadu protrhávat a od večera nás bude prakticky nad celým územím již provázet jasná obloha. Maximální teploty se budou pohybovat kolem 20°C.

Příští týden bude nastolené pěkné počasí přetrvávat - modely se shodují na suchém a slunečném počasí minimálně do příštího pátku. Teploty v průběhu týdne postupně porostou a ke konci týdne počítejme i s možností třicítek. Výhled na závěr příštího týdne je však zatím stále nejistý a v nejbližších dnech jej na Meteocentru budeme upřesňovat.

Autor: redakce, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK