Teploty nad 20 °C vydrží, přidají se přeháňky

Počasí si udrží ráz mírného léta.

Teploty nad 20 °C vydrží, přidají se přeháňky

Po neobvykle chladném jaru se v posledních dnech oteplilo a teploty častěji vystupují nad 20 °C. V dalších dnech čekáme spíš malé teplotní změny, výrazné ochlazení ani nástup tropických veder nás v nejbližších dnech nečeká.

Dnešní čtvrteční den bude většinou slunečný, přechodně může být oblačno kupovitou oblačností. Přeháňky budou velmi výjimečné, spíš v horských oblastech. Teploty vystoupí na 22/26 °C, trochu chladnější bude severovýchod s maximy blízko 21 °C.

Páteční odpolední teploty budou opět na 22/26 °C, ale v Čechách může být až 28 °C - hlavně v nížinách středních a severozápadních Čech. Hlavně v západních Čechách už ale budou přeháňky častější a mohou se objevit i bouřky. Jinde budou srážky spíš ojedinělé, ale asi i tak četnější než ve čtvrtek.

Složitější je předpověď na víkend, kdy naše počasí ovlivní tlaková níže. Pravděpodobně se na většině území se objeví přeháňky, hlavně v sobotu je i možnost bouřek. Kvůli meteorologické situaci je ale prognóza spíše nejistá a přesný čas a množství srážek se ještě bude upřesňovat. Víkendová maxima budou většinou v rozsahu 20-26 °C, ale při srážkách musíme počítat s nižšími teplotami.

Velké změny se nerýsují ani na začátku nového týdne, odpolední teploty zůstanou mírně nad dvacítkou a pravděpodobně se setkáme s místními přeháňkami a polojasnou až oblačnou oblohou. Mírné červnové počasí tak bude pokračovat.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK