Vedra jsou krátkou epizodou, od středy se opět ochladí

Ve středu se dočkáme velkých rozdílů v počasí v rámci Česka.

Vedra jsou krátkou epizodou, od středy se opět ochladí

Jak rychle přišlo letní počasí, tak také poměrně svižně z našich končin zmizí. Úterý bude druhým ryze letním dnem a současně i na větší čísti území na nějaký čas posledním. Už v úterý večer očekáváme na západě Čech místní bouřky, ale bude se to týkat skutečně jen té malé nejzápadnější čísti, hlavně Karlovarského kraje. Denní teploty se v úterý dostanou na podobnou hodnotu jako v pondělí, tedy na 26/30 °C. Na východě bude o něci tepleji, na západě chladněji než v pondělí. Změna se už ale bude chystat v Německu.

Předpověď je nyní dost složitá na středu i čtvrtek, jelikož nás od západu ovlivní studená fronta, ale ta se bude vlnit a postupovat velmi zvolna. Proto středeční počasí bude v rámci Česka hodně odlišné - zatímco na západě už při zatažené obloze a občasném dešti vystoupí maxima jen na 15 °C, na severovýchodě útemí, tedy hlavně v Moravskoslezském kraji, očekáváme ještě polojasno s maximy do 27 °C, odpoledne se pak v severovýchodní polovině území objeví místní přeháňky a bouřky. Ještě i ve čtvrtek tento rozdíl částečně přetrvá, i když se zmenší. Maxima na jihozápadě zůstanou kolem 15 °C, na severovýchodě ale už vystoupí pouze na max. 22 °C. Zatažená obloha bude již na většině území. Den bude většinou deštivý, na severovýchodě ještě půjde o přeháňky.

Na zbytek týdne, tedy od pátku dál, a i na začátku týdne dalšího, ukazují modely na celkem stabilní průměrné denní teploty mezi 15 a 20 °C, což je na květen celkem normální stav, i když spíše lehce podprůměrný. Na obloze čekáme proměnlivou oblačnost a místy déšť nebo přeháňky, bohužel s větším předstihem je těžké říci, které dny budou slunečnější a které deštivější. Celkově očekáváme srážek poměrně dost. Nemělo by nám tak hrozit nějaké sucho a po odeznění současných horkých dnů si na pokračování léta budeme muset počkat. 

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK