Čtvrteční ráno bylo chladné, další pravděpodobně v sobotu

Teplota se ve čtvrtek ráno byla na mnoha místech jen těsně nad nulou

Čtvrteční ráno bylo chladné, další pravděpodobně v sobotu

Za studenou frontou, která přes naše území přešla ve středu k nám pronikl o něco chladnější vzduch. Navíc se po přechodu fronty protrhávala oblačnost a zemský povrch se tak mohl v noci dál prochlazovat.

Minimální teploty tak mohly na mnoha místech klesnout skoro k nule, na 0 °C až 2 °C. Mráz ve standardní výšce měření 2 metry byl ale spíš výjímečný, objevil se třeba ve Vsetíně nebo v Jihlavě- Hruškových Dvorech. Ale i tam, kde ve 2 metrech nemrzlo, se často objevovaly přízemní mrazíky. Třeba v Brně-Tuřanech bylo v 5 centimetrech nad zemí asi tři stupně pod nulou. Na některých místech ale byla dnešní noc teplejší (kolem 4 °C), zejméně tam kde foukal vítr nebo bylo v noci více oblačnosti.

Páteční ráno bude podstatně teplejší, ale další studená noc bude zřejmě ta na sobotu. V místech kde se vyjasní, tak čekáme teploty kolem nuly, chladněji jako obvykle v údolích a tepleji v otevřených lokalitách náchylných na vítr. Zatím se modely neshodují, jestli se vyjasní skoro všude nebo jen místy, doporučujeme tak sledovat aktuální předpovědi a vývoj oblaků na družicových snímcích.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK