Od neděle výrazné oteplení, začátkem týdne letní teploty

Po chladnějším pracovním týdnu se v závěru týdne oteplí.

Od neděle výrazné oteplení, začátkem týdne letní teploty

Po mimořádně vysokých teplotách na přelomu března a dubna přišlo několik týdnů spíš chladnějšího počasí s opakovanými vpády studeného vzduchu. Nyní se rýsuje změna v opačném směru, podle aktuálních materiálů k nám v neděli pronikne teplý vzduch od jihu až jihozápadu.

Teplejší vzduch se k nám dostane přechodně už v úterý a způsobí vzestup teplot na většině území na 16/20 °C (mimo chladnější Karlovarský kraj). Od středy se opět mírně ochladí a až do soboty budou teploty spíš podprůměrné, v denních maximech 9-15 °C, ve středu může být ještě na Moravě a ve Slezsku až 18 °C. Občas se objeví déšť nebo přeháňky. Ve středu na frontě možná na východě území i krátce zabouří. 

Přísun suptropického vzduchu v neděli bude hodně razantní a vyžene teploty na 18/22 °C, v Čechách až na 24 °C. K tomu by mělo převládat slunečné počasí. Nejteplejší dny budou pravděpodobně pondělí a úterý, případně i středa. Zatím není úplně jasné, kde se maxima zastaví, předběžně počítáme s 22/27 °C. Za ideálních podmínek by zejména v Čechách mohlo být ještě o něco tepleji, to budeme v dalších dnech upřesňovat podle aktuálních výstupů numerických modelů. Aktuální výhled najdete v dlouhodobé předpovědi počasí.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK