Oteplovat se bude pomalu, ale jistě

Žádné překotné zvýšení teploty ke 20 °C nás v blízké době nečeká.

Oteplovat se bude pomalu, ale jistě

V polovině dubna máme denní teploty pouze okolo +5 °C a to je skutčně velmi chladné počasí. Stále nám i ve výškách kolem 400 metrů nad mořem poletuje sníh! O moc chladněji ani být v této části roku nemůže. Je tedy jasné, že další vývoj teplot musí být nutně směrem nahoru. Oteplení skutečně v příštích dnech přijde a vlastně už i nastalo, nicméně vzestup teplot nyní je a i v dalších dnech dále bude vcelku pomalý.

Důležitým faktorem v dalším vývoji počasí bude skutečnost, že po dobu příštích 7 dní se budeme nacházet pod vlivem oblasti nízkého tlaku vzduchu. Což nám přinese převážně velkou oblačnost a také i občasné srážky. Nepůjde o trvalé a ani vydatné deště, hlavně do konce týdne by srážek mělo být málo a zpočátku je ve vyšších polohách čekáme sněhové. Větší množství srážek se rýsuje na začátek příštího týdne, nejspíš od pondělí do středy. Množství a načasování bude upřesněno. V teplejším vzduchu by šlo už jen o déšť. 

Teploty budou právě větší oblačností a následně i srážkami brzděny v růstu, do soboty by tak neměly překračovat 10 °C. Od neděle do poloviny příštího týdne je čekáme někde mezi 10 °C a 15 °C. Druhá polovina příštího týdne je zatím nejasná, pravděpodobně by ale teploty neměly příliš růst a aktuálně předpokládáme, že do 15 °C se stále denní maxima udrží. Takže žádný návrat velice teplého počasí s nádechem léta se zatím konat nebude a překonání hranice 20 °C je v nedohlednu.  

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK