Pondělní teploty byly velmi rozmanité, dorazilo i sněžení

Velké kontrasty v počasí přinesla výrazná studená fronta

Pondělní teploty byly velmi rozmanité, dorazilo i sněžení

V posledních týdnech nás provází velmi proměnlivé počasí a velké teplotní výkyvy. Ve stejném duchu začal i nový týden. Po přechodném oteplení k nám postoupila výrazná studená fronta, za kterou k nám od západu proniká studený vzduch.

Příliv studeného vzuchu se nejdříve projevil na samém západě Čech, v Chebu se už od rána teplota pohybuje mezi 0 °C a 3 °C. Tedy typicky listopadové teploty. Do Plzně dorazilo ochlazení o trochu později, z ranních 6°C se dopoledne ochladilo na 3 °C a odpoledne už se teplota moc neměnila. V dalších hodinách postupovalo ochlazení dál na východ. V Jihlavě se teplota dopoledne přiblížila k 10 °C, ale po desáté dopolední dorazilo rázné ochlazení i do této oblasti. 

Úplně jiný dojem zanechal dnešní den na jihovýchodní Moravě. Ve Strážnici po slunečném dopoledni vystoupila teplota až na 19 °C. Fronta se zde projevila až později odpoledne, přinesla déšť a více než desetistupňové ochlazení. 

Podobně jako před týdnem, i toto ochlazení je dostatečně silné, aby přineslo sníh i do míst kolem 400 m nad mořem. V Chebu sněžilo už dopoledne, podobně i v Liberci, kde se stále drží vrstva sněhu na zemi. Později dorazily sněhové vločky i na Vysočinu, třeba do Přibyslavi

Sněžení se bude na řadě míst vyskytovat i v dalších dnech, pro část Moravy a Slezska byla dokonce vydána výstraha.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK