O víkendu se oteplí nad 15 °C!

Čtvrtek bude posledním "zimním dnem".

O víkendu se oteplí nad 15 °C!

V Česku se nyní vyskytují četné sněhové přeháňky, ale tak jako náhle ochlazení přišlo, tak také skončí. Ještě ve čtvrtek očekáváme denní maxima pouze 3/7 °C a výskyt sněžení je možný v přeháňkách přechodně i v nížinách. Půjde jen o lehounké oteplení oproti středě. Už však čekáme méně srážek než v předchozích dnech. A od pátku se razantně oteplí!

Páteční denní teploty už vystoupí na přijatelných 9/13 °C, ačkoliv ráno ještě může být mrazivé. Přes den ale čekáme převážně slunečno, nejčastěji polojasno. Srážky už nečekáme. A ještě příjemnější počasí nám nabídne víkend, protože v sobotu se maxima vyhoupnou na pěkných 13/17 °C. A ještě o malinko výše se denní teploty vyšplhají v neděli, kdy předvídáme 14/18 °C. Po oba volné dny by se mělo na obloze objevovat slunce, ale zcela jasnou oblohu nečekáme. 

Kolem začátku příštího týdne panuje trochu nejasností. Přijde nejspíš zase ochlazení, tentokrát doprovázené i vydatnějšími srážkami. Zatím počítáme, že dorazí v úterý, ale mohlo by se to malinko uspíšit a podobně jako v tomto týdnu by fronta mohla přijít už v pondělí odpoledne. Následně se dočkáme opět poklesu teplot. Už by se nemělo vrátit sněžení do nižších poloh, když by denní teploty měly vydržet zhruba na +10 °C. V závěru příštího týdne, kdy se duben a s tím i jaro dostanou už do své druhé poloviny, by se opět měly teploty zvyšovat. 

Jaro se bude zkrátka prosazovat stále více.

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK