Studená fronta přináší sněžení a výrazné ochlazení

Od severozápadu dochází k výraznému poklesu teploty

Studená fronta přináší sněžení a výrazné ochlazení

Velikonoční pondělí se v Česku vyznačovalo mnoha odlišnými podobami počasí - od skoro letního po jednoznačně zimní. Především na Moravě a ve Slezsku se projevil krátkodobý příliv teplejšího vzduchu. Nejtepleji bylo na jižní Moravě, zde na několika stanicích teplota dosáhla 17 °C, ve Strážnici dokonce 18 °C. 

Na zbytku území bylo chladněji, ale i tak se většinou teplota dostala nad 10 °C. To ale platilo jen před přechodem studené fronty, za ní se teplota prudce propadala na hodnoty kolem bodu mrazu. Například v Chebu se z odpoledních skoro 8 °C ochladilo až na -2 °C po 19. hodině. V Plzni se teplota propadla ze 12 °C skoro na nulu. Během podvečera dorazil prudký pokles teploty i na východ Čech a částečně na Vysočinu. Během večera a první části noci přejde fronta i přes Moravu a Slezsko.

Přicházející vzduch je dostatečně studený aby přinesl sněžení i mimo hory a vyšší polohy. Sníh napadl třeba v Hejnici na severu Čech (396 m n. m.) nebo v nedalekém Liberci. Husté sněžení bylo zaznamenáno i v Praze na Libuši. Nový sníh pokryl smozřejmě i horské polohy na severozápadě Čech, kam dorazila nefalšovaná zima, na Klínovci klesla teplota na -8 °C. 

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK