V sobotu sněhové přeháňky, pondělní oteplení hlavně na Moravě

V nejbližších dnech bude převládat chladnější ráz počasí

V sobotu sněhové přeháňky, pondělní oteplení hlavně na Moravě

Po výrazném oteplení na přelomu března a dubna dorazilo v pátek do Česka ochlazení. Ještě nižší teploty čekáme během soboty, maxima by se měla zastavit mezi 5 °C a 9 °C. Ochlazení s sebou přinese i četné přeháňky, které budou od přibližně 500 m n. m. sněhové. Při silnějších srážkách se ale mohou sněhové vločky propadnou i níže. Během intenzivnějších srážek musíme počítat s propadem teploty i o několik stupňů. Podle výstrahy může během jedné hodiny napadnout až 4 cm sněhu.

V neděli se přechodně počasí uklidní, přeháňky budou jen ojedinělé, ale teploty se oproti sobotě moc nezmění. Nejvyšší odpolední teploty by měly vystoupit na 5/10 °C. Poměrně výrazné, ale jen přechodné oteplení zaznamenáme na Velikonoční pondělí, zejména na Moravě. Zde by se teplota mohla vyšplhat až na 16 °C, jinde se zastaví mezi 8/13 °C, na Karlovarsku to může být jen kolem 7 °C. Oteplení zarazí studená fronta, která už během pondělí bude od severozápadu postupovat přes naše území a přinese ochlazení, déšť a později může začít i sněžit. 

Studené počasí za frontou setrvá od úterý pravděpodobně do čtvrtka. Tyto dny čekáme maxima jen 3/7 °C a poměrně časté přeháňky, které by měly být převážně sněhové. V nižších polohách se hlavně přes den mohou objevit i smíšené, případně i dešťové srážky. Koncem týdne už pravděpodobně dorazí oteplení. Postupně bychom se měli dostat nad 10 °C, přesné hodnoty budeme ještě upřesňovat.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK