První letní den přišel už v březnu! Od pátku se ochladí...

V okolí Prahy naměřili letní hodnotu 25 °C

První letní den přišel už v březnu! Od pátku se ochladí...

Konec března přinesl do Česka opravdu silný nástup jara. Maximální teploty už v úterý hlavně v západní polovině Čech překonávaly teplotní rekordy, když nejvyšší dosažená teplota činila 24,6 °C na stanici Kopisty u Mostu. Středa nabídla teploty velice podobné a vyrovanané po celém Česku. Teploty se odpoledne znovu velmi blížili překonání letní hranice 25 °C a ta nakonec ve středních Čechách dokonce i padla! Rovných 25 °C ohlásila vesnice Neimětely, další místa pak byl jen o pár desetin pozadu. Konečné maximum bude nejspíš o něco vyšší. Také ve středu místy padaly rekordy, které byly většinou ustanoveny v nedávném roce 2017.

Ještě i čtvrtek, už první dubnový den, přinese podobně vysoké teploty a slunečné počasí. Odpoledne už bude přibývat oblačnosti a v noci na pátek očekáváme přechod výrazné studené fronty od severu. Páteční denní teploty již nejspíš nepřesáhnou 15 °C, proměnlivá oblačnost by teoreticky mohla přinést i nějakou přeháňku, ale to je málo pravděpodobné. Následně sobota by se měla stát nejchladnějším dnem týdne s teplotami pouze 6/10 °C. Na horách se můžou objevit sněhové přeháňky.

Velikonoční neděle a pondělí by měly být shodně spíše s malou oblačností, tedy slunečné a zase pomalu rostoucími teplotami. Neděle předpokládá maxima do 12 °C a následně pondělí až 15 °C. Ochlazení tedy bude nakonec jen krátké a nejvýrazněji ho pocítíme v sobotu. Vývoj po Velikonocích, tedy od úterý 6. dubna, je zatím velice nejistý. Obecně však modely odhadují na příští týden více srážek, a v souvuslosti s tím není pravděpodobné, že by se vysoké teploty blížící se k 25 °C v nejbližší době vrátily.

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK