Před Velikonocemi až 22°C, na svátky se však ochladí

Srážek bude příští týden málo, spíše jen přeháňky

Před Velikonocemi až 22°C, na svátky se však ochladí

Nový týden přinese opravdové jaro, ale to nejkrásnější počasí připadne na jeho pracovní část, tedy na první polovinu. Už v pondělí čekáme denní maxima v Čechách v rozmezí 15/19 °C, na Moravě bude ještě tento den chladnější s maximy jen 13/16 °C. Souvisí to s tím, že na Moravě ještě zůstane po celý den zataženo a odpoledne se dokonce může objevit i slabý déšť. V Čechách už se odpoledne od západu bude vyjasňovat. 

Nejteplejšími dny týdne budou úterý a středa. Po oba dva tyto dny počítáme s minimální oblačností a denními teplotami vystupujícími na 18/22 °C! A pak přijde čtvrtek, což je zároveň první apríl, a ten přinese příchod studené fronty od severu. Není ještě jistý přesný čas, kdy bude fronta přecházet. Možná bude čtvrtek ještě na většině území stejně teplý jako předchozí dny, ale možná se už během dne objeví přeháňky a ochlazení. Přesný čas přechodu fronty budeme upřesňovat. Pravděpodobné je, že nějaké zhoršení počasí už ve čtvrtek pocítíme minimálně v severní polovině republiky.

Od pátku začínají velikonoční svátky. Počasí během nich bude podstatně chladnější než v předcházejících dnech, nejchladněji bude asi v sobotu. V průměru by se denní teploty měly od pátku do pondělí pohybovat kolem 10 °C. V sobotu nejspíš na tuto hranici většinou vůbec nedosáhnou. Nejteplejší den Velikonoc bude asi ten poslední, Velikonoční pondělí. Čekáme nyní teploty kolem 12 °C, ale je to ještě vcelku daleko a může dojít k úpravě předpovědi. Během Velikonoc počítáme s větší a proměnlivou oblačností, ale srážek asi bude málo. Půjde spíše o přeháňky, které by v nejvyšších horských polohách měly být i sněhové. Celkově to vypadá, že na východě území bude pršet o něco více než na západě. 

Takže shrnuto, první polovina příštího týdne bude velice teplá, ale na samotné Velikonoce se teploty poměrně výrazně sníží a budou připomínat aktuálně probíhající víkend. Teploty okolo 10 °C jsou pro přelom března a dubna blízké průměru, ten je jen o něco vyšší. Typické teploty v tuto část roku jsou mezi 10 a 15 °C.

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK