Ve středu opět extrémní rozdíly, čtvrtek už přinese změnu

Vliv tlakové výše zeslábne a počasí začne ovlivňovat studená fronta.

Ve středu opět extrémní rozdíly, čtvrtek už přinese změnu

Středa byla dalším z dnů, kdy teplota i oblačnost se v rámci Česka dramaticky lišily. Velká část území byla bez oblačnosti nebo jen s nevýznamnou oblačností vyšších pater. Hlavně v Polabí a na severozápadě Čech se ale opět udržely mlhy nebo nízká oblačnost, pod kterými zůstaly teploty jen několik stupňů nad nulou či dokonce těsně u nuly. Ve stejný čas bylo na některých místech ve Slezsku a na východě Moravy při jasné obloze i 16 °C.

Tento typ počasí, který někde připomíná duben a jinde listopad, už ale pomalu končí. Podobné bude ještě čtvrteční dopoledne, které opět může být lokálně mlhavé. Odpoledne už dorazí občasný déšť, nejdříve do Čech a večer i na Moravu. Teploty budou už vyrovnanější a většinou by měly vystoupit nad 10 °C.

V pátek nám za studenou frontou bude proudit studený vzduch, ve kterém vystoupí teploty jen na 0/4 °C, pouze jihovýchod bude teplejší, do 6 °C. S ochlazení dorazí i sněžení. To čekáme ráno na severu cca od 300 m, jinak od 600 m. Později se může dostat i níž, ale srážek bude během dne ubývat. Později se začne protrhávat i oblačnost, což předznamená mrazivá víkendová rána s minimy kolem -6 °C. V údolích se za vhodných podmínek může teplota podívat i na -10 °C. Sobotní den bude podobně chladný jako páteční, neděle už bude mírně teplejší. Pozvolné oteplování čekáme i během dalšího týdne, postupně na přibližně 10 °C.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK