Nejbližší dny přinesou slunce, ale i nízkou oblačnost

Příští týden dorazí i velmi vysoké teploty.

Nejbližší dny přinesou slunce, ale i nízkou oblačnost

Po delším studeném období se v posledních dnech v Česku oteplilo a předjarní či dokonce jarní teploty budou pokračovat i v dalších dnech. Počasí bude ovlivňovat tlaková výše, která k nám bude posílat velmi teplý vzduch od jihu až jihozápadu.

Jak to tak bývá při těchto situacích, čekáme i v následujích dnech výskyt nízké oblačnosti a případně i mlh. V sobotu by se měla nízká oblačnost objevit jen místy, především na Moravě a na Vysočině. Na zbytku území bude obloha většinou polojasná. Teploty se dostanou na 3/8 °C, v Čechách při slunečném počasí až na 12 °C.

Nejvíce nízké oblačnosti by měla přinést neděle a pondělí. Hlavně v neděli čekáme zataženo na většině území s výjimkou hor a východní Moravy. V pondělí už by se měly oblaky protrhávat i na jihozápadě Čech. Nedá se ale úplně vyloučit, že díky silnějšímu slunečnímu záření bude nakonec nízké oblačnosti o něco méně. Teploty budou po oba dny převážně kolem 6-7 °C, při vyjasnění mohou překročit i 10 °C.

Výrazné ubývání nízké oblačnosti čekáme od úterý a s tím bude spojené i výrazné oteplení. Na jihozápadě se teplota může dostat i na 16 °C, jinak bude většinou kolem 11 °C. Středa a čtvrtek by měly přinést většinou slunečné počasí s maximy mezi 12 °C a 16 °C. Lokálně se ale mohou objevit mlhy a přípdně i nízká oblačnost. Mírné ochlazení dorazí od pátku nebo od soboty za studenou frontou.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK