V Rusku čekají třeskuté mrazy, ve Skandinávii výrazné oteplení

Teplotní rozdíly v Evropě budou v nejbližších dnech mimořádně velké.

V Rusku čekají třeskuté mrazy, ve Skandinávii výrazné oteplení
Jak jsme uváděli ve včerejším článku, do Česka přichází prakticky jarní počasí s teplotami až kolem 15 °C. Teplo nebude jen u nás, ale dostane se i daleko na sever, do Skandinávie.

Výrazně se po delším období zimních teplot oteplí třeba v Oslo, kde se koncem pracovního týdne čekají teploty kolem 8 °C, podobně by mělo být i ve Stockholmu. Oteplení zastihne i Pobaltí, ale o moc dál na východ se v nejbližších dnech jarní teploty nedostanou.

Naopak, nad Ruskem se bude pohybovat masa mimořádně studeného vzduchu původem ze severní Sibiře. Pro Moskvu tak aktuální předpověď uvádí na úterý teploty mezi -30 °C a -24 °C. To je i na místní poměry velmi chladno, průměrné únorové teploty dosahují v Moskvě kolem šesti stupňů pod nulou.

Nyní už je jisté, že přímo tento mrazivý vpád se Česka týkat nebude, ale velké rozdíly v rámci Evropy nám ukazují, že při změně proudění se můžeme dočkat výraznějšího ochlazení koncem února nebo i v březnu. Zatím nás však čeká několik jarních dní, které budou lákat k tomu vyrazit do přírody.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;yr.no

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK