Přichází zatím nejchladnější dny této zimy

Pod nulou zůstanou i odpolední teploty, místy i výrazně

Přichází zatím nejchladnější dny této zimy

V Česku už řadu dní panuje zimní počasí s častým sněžením. Teploty ale nejsou až na výjimky nijak mimořádně nízké, pohybujeme se kolem dlouhodobého průměru. To se ale změní během aktuálního víkendu. Už v sobotu k nám pronikne podstatně chladnější vzduch, ve kterém se maxima udrží mezi -6 °C a -2 °C. Samotný ráz počasí se moc měnit nebude, čekáme převážně hodně oblačnosti a lokální sněžení, četnější na severovýchodě.

V neděli už by se mohla častěji ukázat i polojasná obloha, především odpoledne. Oteplení ale nepřinese, teploty budou podobné jako v sobotu. Výjimku bude tvořit severovýchod (zejména Moravskoslezský kraj), kde i v nižších polohách očekáváme odpolední teploty jen kolem -9 °C. Dostane se sem totiž ještě o trochu chladnější vzduch z Polska.

Od pondělí se předpověď začíná komplikovat. Už v pondělí ráno předpokládáme velké teplotní rozdíly mezi severovýchodem (zde při celonočním vyjasnění až kolem -18 °C) a západními Čechami (kolem -4 °C). Rozdíly budou pokračovat i přes den - na severovýchodě kolem -6 °C, na jihozápadě až +2 °C. V menší míře zřejmě tyto rozdíly setrvají až do středy, potém by se měly teploty srovnat kolem +3 °C. Příchod oteplení bude provázený i sněžením, které bude postupně přecházet v déšť, ten může být i mrznoucí. Na detailní předpověď srážek v této době je ale zatím brzy, budeme situaci sledovat a dále upřesňovat.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK