AKTUÁLNĚ:    Silné mrazy v Česku!    |    Výstraha na silný mráz

Přichází další sněžení, na horách napadne až kolem 20 cm

Sněhové vločky se ukáží na většině území.

Přichází další sněžení, na horách napadne až kolem 20 cm

V posledních dnech převládá v Česku mírné zimní počasí s odpoledními teplotami blízko nuly a nočními mrazy. Podobný ráz počasí vydrží i v dalších dnech, koncem týdne by se mělo ještě více ochladit. Ještě před tím nás ale čeká přechod frontálního systému spojený se srážkami.

Srážky ve formě sněžení začnou přibývat v severozápadních Čechách už během noci na úterý a během úterního dne se rozšíří na většinu území. Na Moravu dorazí ve větší míře až v odpoledních, případně podvečerních hodinách. Při přechodném oteplení se můžeme setkat i se smíšenými srážkami, zejména v Čechách pod 400 m n. m.

Množství srážek bude tentokrát regionálně značně odlišné. Nejvíce by mělo nasněžit na horách v Čechách, zde to může být do středy ráno místy kolem 20 cm. Jinak můžeme očekávat většinou kolem 5 cm, lokálně kolem 10 cm. Méně srážek se objeví v nižších polohách západní poloviny Čech, na Znojemsku a na Opavsku (závětrné oblasti). V polohách přibližně pod 500 m (zejména Čechy a jižní Morava) však může vlivem kladných teplot docházet k odtávání a sesedání sněhové pokrývky a její celková výška tak může být menší.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK