Přichází další sněžení, na horách napadne až kolem 20 cm

Sněhové vločky se ukáží na většině území.

Přichází další sněžení, na horách napadne až kolem 20 cm

V posledních dnech převládá v Česku mírné zimní počasí s odpoledními teplotami blízko nuly a nočními mrazy. Podobný ráz počasí vydrží i v dalších dnech, koncem týdne by se mělo ještě více ochladit. Ještě před tím nás ale čeká přechod frontálního systému spojený se srážkami.

Srážky ve formě sněžení začnou přibývat v severozápadních Čechách už během noci na úterý a během úterního dne se rozšíří na většinu území. Na Moravu dorazí ve větší míře až v odpoledních, případně podvečerních hodinách. Při přechodném oteplení se můžeme setkat i se smíšenými srážkami, zejména v Čechách pod 400 m n. m.

Množství srážek bude tentokrát regionálně značně odlišné. Nejvíce by mělo nasněžit na horách v Čechách, zde to může být do středy ráno místy kolem 20 cm. Jinak můžeme očekávat většinou kolem 5 cm, lokálně kolem 10 cm. Méně srážek se objeví v nižších polohách západní poloviny Čech, na Znojemsku a na Opavsku (závětrné oblasti). V polohách přibližně pod 500 m (zejména Čechy a jižní Morava) však může vlivem kladných teplot docházet k odtávání a sesedání sněhové pokrývky a její celková výška tak může být menší.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK