Zimní teploty čekáme v celém příštím týdnu

Ve úterý a ve středu nejspíš i trochu přisněží

Zimní teploty čekáme v celém příštím týdnu
Zima se rozjela a aktuální výhled počasí na dalších deset dní je velice studený. V pondělí začneme velmi mrazivým ránem, i když čerstvé výhledy trochu sílu mrázů snížily, takže pod -10 °C se teploty dostanou jen v horských oblastech, jinde obvykle okolo -5 °C. Přes den by měla maxima zůstat všude pod nulou, očekáváme -4/0 °C, přestože na většině území převládne bezoblačná obloha, a tedy slunce. 

V úterý přejde přes Česko frontální systém, na krátko se k nám dostane o něco teplejší vzduch, a tak by úterní teploty měly být z celého týdne nejvyšší. Maxima se dostanou na -2/+2 °C při občasném sněžení, v nejnižších polohách přechodně může i zapršet. V noci na středu ale přejdou srážky opět kompletně ve sněnové, následně středa přinese také občasné sněžení na celé území a maxima opět okolo nuly. Hlavně ve vyšších polohách může během úterý a středy připadnout kolem 5 cm nového sněhu. Nějaký sníh ale přijde i do nížin, hlavně ve středu.

Od čtvrtka do konce příštího týdne se denní teploty budou pohybovat znovu pod bodem mrazu, předběžně nejčastěji mezi -4 °C a 0 °C. Srážky se ve druhé polovině příštího týdne vyskytnou jen minimálně, občas se objeví na obloze i slunce a výrazně se ochladí hlavně v noci. Ranní minima okolo -10 °C by se měla vyskytovat prakticky běžně. Zima tak naplno zatne drápy do české krajiny, zdá se tedy, že letošní zima nakonec nebude patřit mezi ty úplně mírné.

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK