AKTUÁLNĚ:    Silné mrazy v Česku!    |    Výstraha na silný mráz

Na severovýchodě nasněžilo i v nižších polohách!

Západ území se naopak může dočkat v úterý

Na severovýchodě nasněžilo i v nižších polohách!
Už v sobotu se pod prvním letošním sněhem ocitla téměř celá východní polovina Slovenska, včetně větších měst jako jsou Košice. V noci na neděli přišlo sněžení i do severovýchodní části Česka, takže v neděli dopoledne se objevila slabší sněhová pokrývka už ve výškách kolem 300 metrů nad mořem. Zajímavá je situace třeba v Ostravě, kde podle webových kamer lehce nasněžilo na letišti v Mošnově, ale v městské části Poruba je na zdejší kameře vidět, že se sníh neudržel. Ostrava se nachází ve výškách okolo 250 metrů nad mořem. 

Trvalejší sněžení se dopoledne objevilo v Jeseníkách a Beskydech, kde se sněhová pokrývka už logicky udržuje a přibývá, neboť teploty jsou pod nulou. Sněžení se pomalu rozšiřuje i do Orlických hor a odpoledne je možné, že budou vločky poletovat i v Krkonoších, nebo také na Českomoravské vrchovině. Na všech těchto místech se dočká krajina jen poprašku sněhu, protože srážky nejsou nijak vydatné. Ani v Jeseníkách a Beskydech by nemělo jít o více než 5 cm sněhu. 

Další sněžení by se podle aktuálních předpokladů mohlo objevit v úterý a to tentokrát pro změnu v západní polovině Čech. Sněžení se objeví v úterý ráno a dopoledne, přijde od západu a směrem k východu bude slábnout, očekáváme, že dorazí zhruba na úroveň Prahy a celkově řeky Vltavy, na východ od Vltavy už by dojít neměl. V západní polovině Čech se díky podnulovým teplotám udrží sněhová pokrývka i na zemi, ale nepůjde o nic velkého, protože srážky budou slabé. Modely budou jejich rozah ještě upřesňovat během pondělí.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK