Oblačné počasí s teplotami kolem 11 °C až do konce týdne

Teploty budou na konec října spíš mírně nadprůměrné.

Oblačné počasí s teplotami kolem 11 °C až do konce týdne

Po studeném počasí kolem poloviny října se oteplilo a teploty kolem nebo i nad 10 °C už vydrží do konce měsíce. Úterý přinese maxima mezi 8 a 12 °C, ale na východě Moravy a Slezska múže být až 17 °C. Od západu se přechodně přidá déšť.

Asi nejpříznivější počasí pro vycházky do přírody nabídne v rámci pracovního týdne středa, ve které bychom se místy měli dočkat i polojasné oblohy. Úplně bez přeháněk na celém území ale ani tento den nebude.

Srážek přibude ve čtvrtek a v pátek, s občasným deštěm se setkáme na většině území. Odpolední teploty se moc měnit nebudou, zůstanou mezi 9 °C a 13 °C.

V sobotu začne do našeho počasí promlouvat výběžek vyššího tlaku vzduchu, od jihozápadu tak bude deště ubývat a později se může začít protrhávat i oblačnost. V oblasti vyššího tlaku se v neděli vrátí inverzní ráz počasí s regionální nízkou oblačností. Tam kde se nevytvoří nebo se brzy rozpustí může být i kolem 15 °C, jinak maxima o víkendu dosáhnou 10 °C až 14 °C. Možná ještě teplejší než neděle bude pondělí a úterý, poté už modely naznačují mírné ochlazení.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK