Ve čtvrtek bude až 20 °C, letos asi naposledy!

Už středeční teploty se dostanou příjemně vysoko

Ve čtvrtek bude až 20 °C, letos asi naposledy!

Poté, co jsme přečkali velmi nevlídné počasí minulého týdne, jsme nyní za svou trpělivost odměňováni. Už v neděli a pondělí místy vykouklo sluníčko, nyní se počasí dále zlepšuje. Úterní maxima šplhají už k 15 °C, což je nejvíce za posledních 10 dní. A slunečních paprsků máme dnes ještě víc než v minulých dnech. Počasí se bude ovšem dále zlepšovat a hlavně teploty se ještě zvýší.

Středa sice začne převážně zataženou oblohou, ale během dopoledne bude oblačnosti ubývat a odpoledne už na celém území převáží jasno až polojasno! Maximální teploty vidíme na 13/17 °C, nejtepleji bude na jihu Čech. Tam modely naznačují až 19 °C, zejména v oblasti Českého Krumlova, jak uvádíme v lokální hodinové předpovědi počasí. Ještě více se oteplí ve čtvrtek, který by měl nabídnout polojasnou oblohu a maxima 16/20 °C. Pravděpodobně se dočkáme i lokálního překroční hranice 20 °C a to v Čechách, zatímco Morava bude vlivem inverze o něco chladnější. Pokud dvacítka padne, bude to pravděpodobně v tomto roce už naposledy.

V pátek se počasí mírně pokazí, ale proti tomu, na co jsme si zvykli v minulém týdnu, to bude vlastně stále docela fajn. Na přecházející studené frontě se hlavně odpoledne dočasně zatáhne a objevit se může i slabší déšť. Nepůjde však rozhodně o celý propršený den, některým částem republiky se déšť vyhne úplně a hlavní déšť půjde asi až později večer. Teploty se sníží jen o málo, asi na 13/17 °C.

Také víkendové počasí bude na říjnové poměry příznivé. V sobotu ještě může doznívat déšť na Moravě, ale jen dopoledne. Jinak se objeví proměnlivá oblačnost, určitě bude vykukovat i dost slunce a denní teploty budou stále dosahovat až na 15 °C. Což je na poslední říjnový víkend docela solidní standard. Podle dlouhodobé předpovědi, že podobné počasí se udrží i ve zbývajících říjnových dnech, srážky by měly být hodně vzácné a teploty stále budou útočit na 15 °C. Konec října tak ještě nabídne docela příjemné dny na aktivity v přírodě.

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK