Letní počasí v říjnu? Sobotní teploty pořádně překvapí!

Současně však budeme muset počítat se silnějším větrem.

Letní počasí v říjnu? Sobotní teploty pořádně překvapí!

I když by se mohlo zdát, že léto už definitivně kapitulovalo, ještě jedno zajímavé oteplení nás čeká hned o nadcházejícím víkendu. Bude mít jen jepičí život, protože ještě v pátek se denní teploty dostanou nejvýše na 16/20 °C, což bude už samo o sobě zvýšení proti minulým i současným dnům. Páteční den k tomu přinese polojasnou až oblačnou oblohu. Pomalu se začne zvedat jižní vítr, zatím však nedosáhne na nepříjemně velké rychlosti.

A pak přijde sobota a s ní příliv teplého vzduchu vyvrcholí. Teploty překvapí a vyskočí zřejmě až 21/25 °C a hlavně v Čechách je podle numerických modelů dokonce možné, že letní hranici 25 °C i překročí! Na to, že v kalendáři už uvidíme datum 3. října, se bude jednat o vskutku mimořádné teplo. Pocitová teplota nicméně až tak zázračná nebude, protože se dočkáme poměrně silného jižního větru. Přesto půjde o velmi teplý den a maxima mohou atakovat teplotní rekordy. Aktuálně platný rekord pro Prahu činí 26 °C z roku 2001. Dočká se překonání? Není to vyloučeno!

od neděle se zase ochladí, avšak ještě chvíli se udrží teploty nad říjnovým normálem. V neděli se maxima dostanou zhruba na 20 °C a v pondělí by se ke 20 °C mohly dostat ještě aspoň na východě území, zatímco od západu se bude již ochlazovat. Po oba dva dny jsou možné místní přeháňky. V dalších dnech se podle dlouhodobé předpovědi počasí denní teploty dostanou většinou už jen přibližně na 15 °C, což by zhruba odpovídalo říjnovému průměru a čekáme k tomu převážně proměnlivou oblačnost s místními přeháňkami.

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK