Pondělní bouřky byly lokálně intenzivní, další přijdou v úterý

Po několika klidných dnech bouřková činnost v Česku opět ožívá.

Pondělní bouřky byly lokálně intenzivní, další přijdou v úterý

Bouřky se během pondělního dne tvořily hlavně ve středních a severních Čechách a na Karlovarsku. Ale lokálně jsme se s nimi mohli setkat i na Moravě, hlavně na horách a v jejich okolí.

Nejvíce napršelo při odpolení bouřce na stanici Libochovice, Poplze na Lovosicku. Spadlo celkem 48 mm, z toho celých 44 mm během jediné hodiny. Skoro stejně vydatné (46 mm) byly srážky i v Neumětelích. Kolem 20 mm spadlo i na několika pražských stanicích. Pozitivní je, že pršelo i na severozápadě, který je dlouhodobě sužovaný suchem.

Bouřková aktivita zcela neustává ani v pondělí před půlnocí a zítra během dne bude přeháněk a bouřek zase přibývat. Počítáme s tím, že nejvíce naprší na jihozápadě, ale srážky se mohou objevit na celém území. Právě pro jih a západ republiky je během úterního odpoledne v platnosti výstraha před silnými bouřkami s úhrny ojediněle kolem 40 mm.

Ve středu a ve čtvrtek si na většině území od přeháněk odpočineme, ale od pátku se začnou znovu tvořit ve větší míře. Teploty se moc měnit nebudou, v maximech se budou držet blízko 30 °C nebo lehce pod touto hranicí.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK