V Čechách bylo až 34 °C, teplé počasí bude pokračovat

Nejtepleji bylo na severozápadě.

V Čechách bylo až 34 °C, teplé počasí bude pokračovat

Po teplotně normálním červnu a červenci (ne, opravdu nebyly nijak mimořádně studené, jen chladnější než jsme si v posledních pár letech zvykli) přináší poslední dny stabilní a teplé počasí. Odpolední maxima se pohybují kolem 30 °C, často i lehce nad touto hranicí.

Sobota přinesla nejvyšší teploty do severozápadních Čech, na stanici Kopisty bylo naměřeno 34 °C, podobně teplo bylo i v České Lípě nebo v Doksanech. Přes 32 °C bylo lokálně i na jižní Moravě a ve středních Čechách. 

Odpolední maxima blízko tropické třicítky čekáme i v nejbližších dnech, ojediněle se ale mohou objevit přeháňky či bouřky "z tepla". Pokud se koncem srpna výrazně neochladí, je celkem pravděpodobné, že právě aktuální měsíc bude z celého roku 2020 nejteplejší.

I když jsou současné teploty dost vysoké, v nedávné historii jsme právě 8. srpna naměřili i výrazně vyšší hodnoty. Možná si vzpomínáte na úmorná vedra léta 2013. Právě 8.8.2013 dosáhla teplota v jihomoravském Brodě nad Dyjí hodnoty 39,7 °C!

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK