Přichází tři klidné dny s chladnými rány

Odpolední teploty ale pozvolna porostou.

Přichází tři klidné dny s chladnými rány
Za výraznou studenou frontou zavládlo nad Českem v sobotu chladné počasí. Pohled z okna a na teploměr na mnoha místech připomínal spíš září či říjen než polovinu července.

Sychravé počasí ale prozatím končí, od neděle se znovu častěji ukáže slunce. Hlavně ráno a večer bude skoro jasno až polojasno, odpoledne se bude tvořit kupovitá oblačnosti a bude spíš oblačno.

Zmíněné kupovité oblaky mohou hlavně v neděli generovat přeháňky, nejvíce jich bude pravděpodobně na severovýchodě Česka. V pondělí a v úterý už budou velmi vzácné nebo se neobjeví vůbec.

Nedělní maxima budou stále na červenec nízká, jen kolem 20 °C, ale v úterý už by v nížinách mohly překročit 25 °C. Kvůli protrhané oblačnosti nás čekají chladná rána, nejchladnější bude asi to pondělní, kdy očekáváme minima jen kolem 8 °C, trochu více ve velkých městech, naopak v údolích může být jen kolem 5 stupňů nad nulou. Uvedené teploty budou dosaženy brzy ráno (kolem 5 h), po východu slunce začnou stoupat a pokud vyrazíte ven kolem osmé či deváté, už bude znatelně tepleji.

Od středy začne naše počasí ovlivňovat brázda nižšího tlaku se studenou frontou, přibudou srážky a mírně se ochladí. Od tropických teplot si tak zřejmě dáme delší pauzu.
Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK