Velké teplotní rozdíly v rámci Česka

Na severu Čech bylo ve středu jen 15 °C, jih Moravy až 25 °C!

Velké teplotní rozdíly v rámci Česka

Ve středu se nad naším územím nacházelo teplotní rozhraní, i když šlo spíše o studenou frontu, která se propadla od severu a nad Českem už ji docházejí síly k dalšímu postupu. Na sever Čech přinesla velmi studený vzduch (na červencové poměry) doprovázený deštěm, během středy se srážky dostaly do celé severní poloviny Česka. Nakonec je deště trochu více než se čekalo v předpovědích.

Situace přinesla zajímavé rozdíly v počasí v rámci Česka. Na severu Čech od ránu mají zataženo a jak se přidal déšť, tak denní teploty na Liberecku vůbec nepřekročily 15 °C. Naopak na jihu Čech i jihu Moravy, spíše tedy jen v těch nejjižnějších částech, zůstalo až do odpoledních hodin polojasno a teploty vyrostly až k hranici 25 °C (tolik bylo na některých částech jižní Moravy - Znojemsko, Břeclavsko). Na jihu Čech měli okolo 23 °C. Odpolední teploty se tak mezi severem a jihem Česka lišily o 10 °C a úplně odlišný byl i stav počasí.

Ještě i ve čtvrtek bude na jihu znatelně tepleji než na severu, ale už se rozdíl zmenší. Teplotní rozhraní bude ustupovat zase zpátky k severu. Na jih Česka se tak studený vzduch vůbec nedostane a ve čtvrtek zde znovu může být 25 °C nebo i více. Na severu území čekáme ve čtvrtek ještě velkou oblačnost, ale maxima už půjdou ke 20 °C. V pátek už teplotní rozdíly v Česku zmizí, na celém území se oteplí až na zhruba 28 °C, lokálně i ke 30°C.

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK