Deštivé období skončilo, ale velká vedra zatím nepřijdou

Nejbližší dny budou beze srážek

Deštivé období skončilo, ale velká vedra zatím nepřijdou
Květen a červen byly hodně deštivými měsíci, a poslední srážky se objevily ještě dnes dopoledne na Moravě. Zdá se, že delší období s dostatkem srážek je u konce. Modely na nejbližší dva týdny počítají s minimem deště. Nadcházející prodloužený víkend nabídne převážně polojasnou oblohu s teplotami okolo 25 °C, v neděli o něco vyššími než v sobotu. V pondělí hrozí lokální přeháňky, ale bude jich málo a budou slabé. Teploty budou na Moravě ještě až 28 °C, v Čechách se bude ochlazovat.

V úterý pocítíme výraznější ochlazení na celém území, když se maxima udrží jen do 22 °C, přestože pršet nebude a na obloze čekáme polojasnou oblohu. Ve dalších dnech příštího týdne se pak bude zase oteplovat. Ve středu ještě sotva znatelně, to počítáme maximálně se 23 °C, ale čtvrtek už by měl nabádnout 26 °C a pátek pak dokonce 29 °C. Po všechny tyto dny počítáme s převážně slunečným počasí bez výskytu srážek, ani ve formě přeháněk. 

Teprve o dalším víkendu (11.-12. července) nám modely ukazují možnost významnějšího deště a bouřek. Tím by se zarazil růst teplot, takže ani příští víkend nebude nejspíš tropický. Je to ještě daleko, ale nejpravděpodobnější by byly teploty okolo 25 °C a místní lokální bouřky. Bude tak pokračovat léto v mírnější podobě než na jakou jsme si zvykli v minulých letech. Současně nás teď nečekají deštivé dny, případně srážky by se měly omezit jen na podobu přeháněk. 

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK