Česko zažilo první tropickou noc, jsou tu další bouřky

Středeční teploty byly zatím nejvyšší z celého roku

Česko zažilo první tropickou noc, jsou tu další bouřky
V Praze bylo ve středu odpoledne naměřeno 32,2 °C a jednalo se tak o zatím nejvyšší teplotu zaznamenanou na českém území v tomto roce. Také na dalších místech se blížily ke 32 °C. Následovala pak první letošní tropická noc, během které se hodnota na teploměru v Praze-Klementinu nedostala ani na chvíli po 20 °C. Mimo centrum Prahy však teploty pod dvacítku klesly. I tak byla noc velmi teplá.

Včera se objevovaly zase po čase lokální bouřky, nejsilnější pak v noci na čtvrtek v oblasti Beskyd, kde zaznamenali na stanici Horní Lomná 34 mm vody. Jinde byly přeháňky slabší a nedosáhly nebezpečných úrovní. Jiné je to ale nyní ve čtvrtek, kdy byla vydána i výstraha. Lokálně by bouřky mohly přinést až 30 mm srážek a to na více místech. Už před polednem hodně bouřilo na severozápadě Čech a nové bouřky se tvořily v jižních Čechách.

Už ve středu se bouřky objevovaly v Německu, kde dosáhly místy extrémní síly s kroupami o velikosti pingpongových míčků. U nás budou tentokrát slabší.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK