Na víkend se oteplí, ale přeháňky a bouřky zůstanou.

23.6.2020

Nastoupí typický letní ráz počasí.

Na víkend se oteplí, ale přeháňky a bouřky zůstanou.
Uplynulé dva víkendy se vyznačovaly častými bouřkami, případně trvalejším deštěm. Srážky přinese i konec tohoto týdne, celkově ale působit mnohem více letním dojmem než ten právě uplynulý.

Občasné přeháňky nás budou provázet i ve zbývající části pracovního týdne. Středa přinese občasný déšť nebo přeháňky na většinu území Česka, snad jen na západě Čech bude srážek méně. Teplota se proti úterý trochu sníží a zůstane maximálně kolem dvacítky.

Čtvrtek a pátek už budou teplejší (21/26 °C), přeháněk by mělo být méně v první z uvedených dnů. V pátek jich bude více a nedá se vyloučit ani lokální bouřka.

Nejteplejší částí aktuálního týdne bude právě víkend, sobota přinese teploty 24/28 °C, neděle ještě o dva stupně více. Na obloze bude převládat oblačno, ráno a navečer i polojasno. Po oba dny se budou místy tvořit přeháňky a bouřky. Ty budou lokálního rázu a mohou se objevit kdekoliv na našem území.

Mírné ochlazení přinese studená fronta, která bude přecházet pravděpodobně v pondělí. Ale je zatím velmi předčasné odhadovat, jak vydatné srážky tato fronta přinese. Síla a četnost bouřek bude záviset na tom, v jakou denní dobu fronta nakonec přejde. Ochlazení za frontou nebude nějak dramatické, v dalších dnech by teplota měla kolísat kolem 24 °C.
Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK