Chladný víkend, od pondělí výraznější oteplení

29.5.2020

Tropická třicítka ale zatím asi nepadne.

Chladný víkend, od pondělí výraznější oteplení
Chladnější režim počasí nám krásně vydrží do konce měsíce, což bude už v neděli. Pátek i sobotu nabádnou proměnlivou oblačnost prakticky beze srážek a denní teploty stále pod 20 °C, v sobotu spíše do 18 °C. V neděli se k tomu ještě přidá občasný déšť, který zasáhne většinou území. Teploty by měly být převážně ještě nižší, při trvalejším dešti jen do 15 °C, při odpoledním místním vyjasnění hlavně na severu Čech až 18 °C. Ale bude to na květnové poměry dost studený víkend.

V pondělí se začátkem nového týdne a i června začne také nové počasí. Odstartuje výraznější oteplení, pondělní teploty už vystoupí na 18/22 °C a s menší oblačností beze srážek. V dalších dnech se výrazněji oteplí, když úterní maxima očekáváme do 23 °C, středeční už do 25 °C a čtvrteční dokonce až do 27 °C. Tím se dostaneme dokonce už nad úroveň normálu pro začátek června, i když jen zlehka. Všechny tyto dny by měly být spíše beze srážek, ve čtvrtek možná s nějakou přeháňkou. 

Od pátku příštého týdne už se modely více rozcházejí, slibují četnější srážky (hlavně v přeháňkové podobě) a teploty už nejisté. Sice u nás zřejmě bude teplejší vzduch přetrvávat, jenže díky větším srážkám už se denní teploty dál zvyšovat nebudou. Na letních teplotách se tedy udržíme, ale na tropickou třicítku se v příštím týdnu ještě spíše nedostaneme. Maxima mezi 25 a 30 °C však na začátek června budou i tak už nadprůměrná.


Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK