Sobota bude deštivá, přeháňky i v dalších dnech

Postupně se sníži i teploty.

Sobota bude deštivá, přeháňky i v dalších dnech

I když se blíží červen, tak razantní příchod léta se zatím nechystá. Naopak, teploty se od soboty budou držet většinou kolem 16 °C, což už jsou jsou na konec května poměrně nízké hodnoty.

V pátek bude ale ještě teplo, maxima čekáme mezi 19 °C a 23 °C. Výjimkou bude severovýchod, kam bude proudit chladnější vzduch, ve kterém budou maxima spíš kolem 17 °C. Páteční den se bude vyznačovat i postupným přibýváním oblačnosti a odpoledne nebo večer se do Čech rozšíří i srážky. Nejdříve je čekáme na západě a postupně se budou rozšiřovat i na východ Čech.

Sobota přinese déšť prakticky na celé území. Nejprve bude přecházet teplá fronta s trvalejším, ale mírnějším deštěm. Odpoledne a večer čekáme studenou frontu, na které se mohou objevit i intenzivní srážky a dokonce i bouřky. Kvůli přechodu front je předpověď teploty poměrně komplikovaná, aktuálně čekáme 14/18 °C, ale na jihu Čech by mohlo být až 22 °C.

V neděli srážek částečně ubude, jejich těžiště čekáme spíš na severovýchodě ČR. Četnější přeháňky přinese pondělí, ale úhrny už by neměly být tak vysoké jako v sobotu. První den nového týdne by měl být i nejchladnější s maximy jen 13/17 °C. V dalších dnech se rýsuje pozvolné oteplování a ubývání přeháňek. Je tak možné, že letní počasí začne podobně jako loni přelomem května a června.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK