V pátek déšť na JV, od víkendu oteplování a více slunce

14.5.2020

Teploty se opět dostanou nad 20 °C.

V pátek déšť na JV, od víkendu oteplování a více slunce
Pátek bude na posledním dnech tohoto týdne, ve kterém se objeví výraznější srážky. Čekáme je hlavně v jihovýchodní polovině ČR. Poblíž jižní hranice jsou úhrny kolem 10 mm, lokálně až kolem 20 mm téměř jisté, ale není jasné jak daleko na sever se silnější déšť dostane. Na místech, kde bude deštivo budou odpolední teploty sotva kolem 9 °C, kde pršet nebude tak čekáme kolem 13 °C.

O víkendu nás bude provázet jasno až polojasno, odpoledne spíš oblačno. Srážek bude jen minimálně nebo vůbec žádné. Teploty v sobotu dosáhnou 14/18 °C, v neděli příjemných 18/22 °C. Rána ale budou chladná, zejména v sobotu mohou lokálně klesat i na hodnoty kolem nuly, větší šance bude tam, kde nebude v pátek moc pršet.

Nejtepleji by mělo být v pondělí, kdy se teplota vyšplhá na 20/24 °C a ráz počasí bude podobný tomu víkendovému. V úterý už se rýsují první známky ochlazení a to hlavně na severu Česka.

Pro polovinu příštího týdne si modely pohrávají s ochlazením, ale nemohou se shodnout na tom, jak bude výrazné. V případě, že by vyšly studenější scénáře, spadnou odpolední teploty jen někam k 15 °C a mohly by k nám opět zavítat mrazíky. Situaci budeme dál sledovat a upřesňovat.
Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK