Přichází další ochlazení, budou mrazivé noci

28.3.2020

V neděli ve vyšších polohách i zasněží

Přichází další ochlazení, budou mrazivé noci
V pátek a sobotu denní teploty v Česku za nádherného slunečného počasí a bezvětří překračují 15 °C, takže se poměrně výrazně oteplilo oproti začátku týdne. Ale hned se chystá další vpád chladného vzduchu, který bude zahájen studenou frontou, jež nás bude přecházet během neděle. V neděli se bude od severu ochlazovat - zatímco na jihu Moravy vystoupí teploty ještě na 13 °C, na severu Čech už jen na 8 °C, přičemž se navečer přidají srážky, na horách sněhové a v noci lokálně sněhové i v nižších polohách.

V noci na pondělí může napadnout pár centimetrů sněhu na horách, sněhové bložky mohou poletovat všude, ale nečekáme sněhovou pokrývku v nižších polohách. I když teploty v noci na pondlěí už klesnou pod nulu, srážek bude velmi málo, nebo i žádné. Samotné pondělí se pak stane nejchladnějším dnem nového týdne s teplotami maximálně 1/5 °C. Maxima pod 5 °C znamenají na konci března opravdu studené počasí. Na obloze čekáme polojasno, přechodně i oblačno.

Od úterý se začne zase oteplovat, ale noci budou mrazivé - minimálně od úterý do čtvrtka. Denní teploty půjdou ale nahoru jen pomalu, v úterý maximálně do 7 °C a zřejmě až do konce týdne se nedostanou na více než přibližně 10 °C. Srážky stále nečekáme, bude dost slunečních paprsků, takže dne nebudou působit až tak studeně, chlad pocítím hlavně večer a ráno. Přelom března a dubna tak bude teplotně zřetelně podprůměrný a zároveň suchý.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK