V noci na pátek napadne sníh, ale ne všude

27.2.2020

Největší nadílky se dočká Šumava

V noci na pátek napadne sníh, ale ne všude
Přes Česko přejde tlaková níže, která přinese zesílení větru a také vydatné sněžení. Pro meteorology to byla do poslední chvíle hodně komplikovaná situace a ještě i pár hodin před samotným přechodem níže existuje určitá nejistota v tom, jak moc velkou  část Česka zasáhne véítr a sněžení. Každý nový výstup z modelu se trochu liší. Ty poslední dost ubraly na síle větru. A trochu se snížil i odchad srážek.

Sněžení by mělo přejít během noci na pátek hlavně přes jih a jihozápad Česka. Čekáme taky vydatné sněžení především na Šumavě, kde nejspíš nasněží přes 10 cm sněhu. O něco méně sněhu, ale stále ještě kolem 5 cm, se čeká v celé jižní polovině Čech a patrně i na věší části Moravy. Sněžením by nicméně měl být naopak ušetřen sever Čech, zde čekáme jen přeháňky a to hlavně na horách- Nasněžíno tak bude v pátek ráno na většině území. Nicméně, už dopolede bude v nižších polohách sníh tát spolu s očekávanými teplotami nad nulou. 

Co se týče větru, jeho nebepečné zesílení očekáváme v noci na pátek v oblasti Šumavy, jihu Čech a Vysočiny. Nicméně novější výstupy už nehrozí zdaleka tak silným větrem, jako tomu bylo ještě před pár dny. Silnější vítr postihne hlavně Německo.

Na horách by pak mohlo vydatnějši sněžit ještě v sobotu dopoledne, ale jak se bude oteplovat, sněžení už zůstane jen v polohách nad 800 m a později spíše nad 1000m. V sobotu by se sněhu naopak měla dočkat spíše severní polovina Čech, tedy Krušné hory, Jizerské hory a Krkonoše, které teď v pátek zůstanou spíše stranou.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK